Turlar

Çanakkale Turu

Çanakkale Turu

Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu

Siz değerli misafirlerimizle Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turuna başlıyoruz.

Destinasyon

Çanakkale

Süre

1 Gün

Grup Sayısı

8 Kişi

Tur Türü

Özel Tur

Gezi Noktaları

 • Gelibolu Yarımadası
 • Yahya Çavuş Şehitliği
 • Seyit Onbaşı
 • Kilitbahir Köyü
 • Mecidiye Tabyaları
 • 57. Alay Şehitliği

Tarihin o güne kadar gördüğü en kapsamlı çatışmalarını barındıran Birinci Dünya Savaşı içerisinde önemli bir yer tutan Çanakkale savaşlarıdır. Bu savaşlar Türk’ün sayısız zafer, şan ve şerefle dolu tarihinin en parlak sayfasıdır. Geri dönmeyeceklerini bildikleri halde gittiler coşkuyla ölüme…

Turlarımız Cumayı Cumartesiye Bağlayan Gece Hareket Edecektir.

Çanakkale Turu Gezi Planı

Cumayı cumartesiye bağlayan gece hareket ile Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde ilk durağımız Kilitbahir Kalesi, 1452’de İstanbul kuşatması esnasında Papalık Donanması’nın Bizans İmparatorluğu’na yardım etmesini önlemek amacıyla Fatih Sultan Mehmet tarafından yapılan Kilitbahir Kalesini ve Namazgah Tabyaları ziyaret ediyoruz. Sonrasından belki de Gelibolu Savaşının dönüm noktalarından birini yaşatan, 275 kilogramlık top mermisini tek başına sırtına alarak top kundağına yerleştiren ve Ocean Gemisi’ni tam isabet sağlayan Balıkesirli asker Seyit Onbaşı heykelini bulunduğu yer olan Seyit Onbaşı’nın heykeli ve Mecidiye Tabyası şehitliği ziyaret ediyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından kısa bir yolculuğun ardından Soğanlıdere şehitliği ziyareti, savaş zamanında kurulan savaşta yaralanan ve tedavi edilirken şehit olan askerlerimizin anısına yapılan ay ve yıldız şeklinde figürize edilmiş olup üçgen piramit yapı ise şehitlerimizin Allah’a yükselişini temsil eden bu şehitlikte rehberimiz eşliğinde şehit olan kahramanlarımızı yad ediyoruz.

Ardından öğle yemeği(ekstra). Yemek sonrası , tespit edilebilen gerçek ‘’Şüheda Kabristanların’dan’’ biri olan Şahindere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. 28. , 29. , 30. ve 126. Alaylar’da şehit düşenlerin yattığı Şahindere Hastane Şehitliği ziyaretinin ardından Çanakkale Savaşları’nda verilen yaklaşık 250.000 şehit ve zaiyat kabul edilen Kahraman Türk Askerlerimizin anısına yaptırılan Abide Anıtı ziyareti. Abide anıtında vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molamızın ardından 1915 Çanakkale muharebelerinde çıkartma sahili olan Morto Koyu ve Fransız Mezarlığında dinlenme molası için zaman veriyoruz.

Dinlenme molamızın ardından Ertuğrul koyu ve Yahya Çavuş Anıtı ziyareti. Ertuğrul Koyu, Çanakkale deniz muharebeleri sırasında Seddülbahir bölgesinde, 25 Nisan 1915 tarihinde İngilizlerin çıkarma harekâtı düzenledikleri 5 koydan biri olan ve bu koyu korumakla görevli olan Yahya Çavuş ve askerlerinin hikayelerini burada rehberimizin bilgilendirici anlatımını dinliyoruz ve fotoğraflıyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molamız sonrasında hem Gelibolu Savaşları için hem de bu savaşlarda ölen ve mezarları bilinmeyen veya kaybolan yada Gelibolu sularına gömülen 20.763 kişinin anısına dikilmiş olan Helles Anıtı (İngiliz Abidesi) geziyoruz.

Gezimizin sonrasında Zığındere Savaşları‘nda şehit düşenlerin anısına yaptırılan Sargıyeri Şehitliği ziyareti. Sargıyeri şehitliğimizin ziyareti sonrasında Artık Kuzey cephesine geçiyoruz. 10 Ağustos 1915’te yapılan süngü taarruzunu yönetirken bir şarapnel parçasının göğsüne isabet etmesi ve kalbinin üzerinde bulunan saatinin parçalanması olayının gerçekleştiği Conk bayırı ziyareti. Burada Mustafa Kemal Atatürk’ün saatinin parçalandığı anın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından Mustafa Kemal’in 18 Mayıs’a kadar Karargah olarak kullandığı yer olan Kemalyeri ziyareti.

Ziyaretimizin sonrasında, isimleri ve memleketleri tespit edilen 1354 şehidimizin anısına yapılmış Kocadere Hastane Şehitliği ziyaret edip akşam saatlerine doğru İstanbul’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Tekirdağ’da vereceğimiz yemek ve dinleneme molamızın sonrasında hafızalarımızdan ve damaklarımızdan silinmeyecek bir turun sonuna geliyoruz İstanbul’a ulaşmış oluyoruz. Ve günün sonunda değerli misafirlerimizle bir başka Yaser Turizm organizasyonunda buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz.

GEZİYE DAHİL OLANLAR

 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
 • Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

GEZİDEN HARİÇ OLANLAR

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

TURU PAYLAŞ:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir