Turlar

Gap Turu

Gap Turu

Siz değerli misafirlerimizle Gap Turuna başlıyoruz.

Destinasyon

Gap

Süre

6 Gün

Grup Sayısı

8 Kişi

Tur Türü

Özel Tur

Gezi Noktaları

 • Adana
 • Gaziantep
 • Şanlıurfa
 • Mardin
 • Diyarbakır

Siz saygıdeğer misafirlerimizi saat 14.00 Kent meydanından, araç içi ikramlarımız eşliğinde hatıralarınızda iz bırakacak Rüya gibi bir GAP turumuza başlamak üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Turlarımız Cumayı Cumartesiye Bağlayan Gece Hareket Edecektir.

Gap Turu Gezi Planı

1.GÜN

Siz saygıdeğer misafirlerimizi saat 14.00 Kent meydanından,  araç içi ikramlarımız eşliğinde hatıralarınızda iz bırakacak Rüya gibi bir GAP turumuza başlamak üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde Adana’ya varıyoruz ilk sabah kahvaltımızın(Ekstra) ardından  panoromik olarak gezimize başlamış bulunuyoruz. Öğle saatlerinde Gaziantep’e geçip turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gaziantep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Baklavacılar, Elmacı Pazarı, Yemeniciler, Sedefçiler Çarşısı, Mutfak Sanatları Müzesi, Zeugma Mozaik Müzesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz gezimizin ardından akşam saat 19.00’da Gaziantep teki SAFİR HOTEL(4 Yıldızlı) de konaklıyoruz.

2.GÜN

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Gaziantep turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Şanlıurfa da 2.günümüze öğleden sonra devam ediyoruz. Balıklı Göl Halil-ür Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, Hz.İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, Kilimciler, İsotçular, Demirciler, Bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han‘da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Rehberimiz eşliğinde akşam otelimize dönüyoruz ALAHAN OTEL (5 Yıldızlı) de konaklıyoruz.

3.GÜN

Sabah Otelde  kahvaltının ardından tekrardan Şanlıurfa’yı rehberimizle birlikte tekrardan keşfetmek için yola koyuluyoruz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe‘ye ulaşıyoruz. Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. (Ekstra) Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’sinin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor.ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti ‘ye çıkıyoruz.3.günümüzün akşamı tekrardan Şanlıurfa otelimize geri dönüyoruz. Ve akşam Sıra gecesine gidiyoruz.(Ekstra)

4.GÜN

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Mardin‘e ulaşıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani‘sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin‘de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzlu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Camii ‘ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Cami’yi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olarak kullandığı Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin’den ayrılıyoruz. aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından ayrılarak otelimize gidiyoruz MARDİN RAYMAR OTEL (5 Yıldızlı)’de konaklıyoruz.

5.GÜN

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Süleyman camisine hareket (İç kale)  Cami ziyareti sonrası Meryem Ana Kilisesi, Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şuanda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Anadolu’nun en eski camisi olan Ulu Camii (Mar Thoma) ,  Dört ayaklı minare, Meryem ana kilisesini gezdikten sonra  Hasan paşa hanında kahve molası veriyoruz. Mola ardından. Kral Kızı barajı gezildikten Diyarbakır’a dönüş. Tarihi çarşıları gezip alış veriş yapıyoruz. Serbest zaman sonrası  şehri bir kalkan balığı şeklinde çevreleyen Surları ( Miniatürk ) inceledikten sonra Kırklar Dağına hareket ediyoruz. Burçlar üzerinde Hevsel Bahçeleri ve Dicle Nehri seyri , On Gözlü Köprüyü geziyoruz. Gezimizi tamamlayıp otelimize geçiyoruz.Rehberimizle beraber Diyarbakırdaki otelimiz PRESTİGE HOTEL (4 Yıldızlı) Otelimizde konaklıyoruz.

6.GÜN 

Sabah saat 8.30’da otelde kahvaltı sonrası. Köprü üzerinde fotoğraf çekimi sonrası Gazi Köşküne hareket edip gezimizi tamamladıktan  sonra  Son yıllardaki arkeolojik kazı çalışmalarıyla sırları açığı çıkarılan Diyarbakır’daki en önemli Doğu Roma dönemi eseri Zerzevan Kalesi’ne hareket ediyoruz Doğu Roma İmparatorluğu’nun Diyarbakır ile Mardin arasındaki antik ticaret yolu üstünde askeri üs olarak kurduğu ve İS 400 ile 700’lü yıllar arasında hizmet veren Zerzevan Kalesi güzelliğiyle göz kamaştırıyor. Öğlenden sonra  Nemrut dağına çıkıyoruz gezimizin ardından  Sakarya’ya doğru hareket ediyoruz.

GEZİYE DAHİL OLANLAR

 • Tur araçları ile Gidiş – Dönüş Ulaşım
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Seçilen otellerde 5 gece Konaklama
 • Otelde alınacak 5 sabah kahvaltısı
 • Otelde alınacak 3 akşam yemeği
 • Araç içi ikramlar
 • Profesyonel kokartlı Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Milli parklara geçiş ücretleri

GEZİDEN HARİÇ OLANLAR

 • Tüm kişisel harcamalar
 • Sıra gecesi
 • Öğle yemekleri
 • Nemrut Gezisi Transfer Araçları
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • 2.Gün Şanlıurfa Akşam Yemeği

TURU PAYLAŞ:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir